Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 25, 2019, 08:40:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Portal Ligowy Gier Strategicznych | pytania i odpowiedzi  (Przeczytany 69563 razy)
Depet
Administrator
Marszałek (General of Army)
*

Główny Strateg Kraju

« : Styczeń 02, 2008, 11:14:28 »

Witam wszystkich Generałów !!

Tym razem mam przyjemność przedstawić ostatnią, 3 część zapowiadanych zmian > http://generalsguild.com/ . Autorem grafiki jest Foit (ponownie podziękowania  Bow); z kolei treść przygotowali: Szarik i moja skromna osoba  Tongue. Jako że jest to mała rewolucja zamieszczam poniżej podstawowe informacje które mam nadzieję wyjaśnią wszystkie ewentualne wątpliwości.

Czym jest ten nowy Portal Ligowy Gier Strategicznych ?

The Generals` Guild czyli nowa Gildia Generałów to serwis graczy - pasjonatów gier strategicznych o bogatej tradycji istniejący od 1996 roku. Naszym celem jest stworzenie rzetelnego i interesującego portalu poświęconego takim pozycjom na rynku gier jak złożone, wojenne gry strategiczne, taktyczne i operacyjne we wszystkich znanych kategoriach - począwszy od tematyki średniowiecza po science-fiction i fantasy. Więcej szczegółów ? http://generalsguild.com/o-generals-guild/.

Czy to oznacza że będziemy teraz kolejnym standardowym serwisem o grach jak gry-online.pl czy sztab.com ?

Nie do końca aczkolwiek nie da się ukryć że będziemy podobnym serwisem informacyjnym...różnice są jednak dość istotne. Nowa Gildia Generałów skupiać się będzie głównie na tych grach które w wymienionych wyżej portalach traktowane są po macoszemu - czyli na typowo złożonych grach strategicznych, zwłaszcza na turówkach i planszówkach przeniesionych na ekrany komputerów. Nawet jeśli będziemy dodawać gry strategiczne RTS to cechować nasz serwis będzie bardzo wnikliwa analiza taktyczna i strategiczna takiej gry. Niemniej istotą różnicą jest również nasze nastawienie na opcje gry H2H czyli multiplayer - to jest dla nas priorytet w takich grach i pod takim kątem będziemy je głównie oceniać/redagować. Nie zapominajmy również o zwrocie w tytule Portal Ligowy - wiele z zredagowanych przez nas gier będzie miało również swoje ligi - znajdźcie mi w sztab.com lub gry-online taką opcję Smiley...Te 3 cechy: gry turowe, profesjonalizm, liga multiplayer to główne różnice.

Super ! I temu wszystkiemu ma podołać 2 ludzi ?

Tak pomysł jest monumentalny ale w dzisiejszym świecie - konieczny. Wymagające myślenia gry turowe coraz bardziej spychane są na boczny tor - co gorsza jest coraz mniej nowych pozycji tego typu na rynku i ludzi którzy chcą w to grać ! A wszystko przez to że nie ma nigdzie rzetelnego serwisu który by się na takiej rozrywce skupiał...czas to zmienić !

Oczywiście zdajemy sobie sprawę że w 2 daleko nie zajdziemy - dlatego jesteśmy cały czas otwarci na współpracę zarówno z osobami chętnymi do redagowania serwisu, moderatorami forum, laddermasterami itd. Mamy nadzieję że z czasem dołączą do nas inni zapaleńcy tego wspaniałego gatunku gier i wspólnymi siłami stworzymy ten wspaniały projekt...póki co jednak TAK będziemy działać nawet w 2 ! Smiley

Co więc konkretnie będzie można znaleźć w nowej Gildii Generałów ?

Podstawą - platformą do dalszego rozwoju będzie od teraz Biblioteka Gier w której będzie można znaleźć wszystkie informacje na temat konkretnych gier czyli: opis, galerie, recenzje, poradniki, newsy, ważne linki, własne forum, bogaty download i przede wszystkim ligę. W ten sposób biblioteka będzie sukcesywnie zapełniana tworząc jeden wspólny organizm jakim jest Portal Ligowy Gier Strategicznych.

Oczywiście to wszystko nie stanie się od razu...prawdopodobnie na początku tylko co 10 gra dodana do Biblioteki doczeka sie szczegółowej recenzji, poradnika lub ligi. Prawdę mówiąc wszystko zależy głównie od Was a dokładnie od tych którzy podejmą z nami współprace i pomogą nam w realizacji tego projektu.

Czy to oznacza ze kończycie z ideą tworzenia gildii poszczególnych lig jako osobnych stron ?

W zasadzie TAK choć nie wykluczone że gdy w Bibliotece Gier znajdzie się spora, mocno skupiona społeczność graczy jakiejś gry to taka strategia może doczekać się własnej witryny. Prosimy jednak o wyrozumiałość - jest nas (póki co) tylko 2, mamy ograniczony czas i nie bylibyśmy w stanie tworzyć a później szczegółowo redagować takich autonomicznych serwisów.

A co z ligą Panzer General i Heroes of Might and Magic ? Czy to oznacza że rezygnujecie z tych serwisów ?

Absolutnie NIE ! Od tego wszystko się zaczęło i nie zamierzamy rezygnować ze swoich ulubionych strategii...choć nie ukrywamy że priorytetem będzie teraz dla nas Portal Gier Strategicznych. Nie zapominajmy że zwłaszcza liga Generals SSI była dopieszczana przez ostatnie 2 lata i czas żeby nasze zaangażowanie przerzucić także w inne rejony naszej Gildii.

Jednakże nasze plany odnośnie tych lig wyglądają na ten nowy rok następująco: HoMM czeka gruntowna modernizacja grafiki strony, Panzer General czeka nowy turniej Big Buying 2 i specjalny scenariusz który właśnie przygotowuję; ponadto wciąż pracuję nad konwersją scenariuszy RSF na Gustlik E-File i nie zamierzam porzucić tego pomysłu.

Kiedy będzie można więc obejrzeć cały, ukończony Portal Gier Strategicznych ?

Wstępnie termin ten został ustalony na 01.02.2008 - wtedy też powinniście zobaczyć pierwsze zredagowane gry (zarówno w pełnym zakresie jak i minimalnym) w Bibliotece, statystyki, download, zapowiedzi i newsy. Panel Administracyjny do zarządzania treścią będzie jednak pewnie ukończony dopiero miesiąc później.

OK ! Wchodzę w to ! Gdzie można się zgłaszać ?

Najlepszym sposobem na skontaktowanie się z nami będzie zamieszczenie zgłoszenia w tym wątku na forum lub przesłanie nam propozycji przez formularz na stronie ? http://generalsguild.com/kontakt/. Zapraszamy !

Portal Ligowy Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
http://generalsguild.com/
Revolutionary_pilot
Major (Major)
*

« Odpowiedz #1 : Styczeń 03, 2008, 10:07:49 »

A co z ligą Panzer General i Heroes of Might and Magic ? Czy to oznacza że rezygnujecie z tych serwisów ?
OK ! Wchodzę w to ! Gdzie można się zgłaszać ?

Grin

Niezla formolka tych ostatnich pytan. Po zadawanych sobie (przez siebie) celem latwiej przyswajalnej formy wskakujesz w role kolesia z tlumu Wink.

A powazniej .To juz grubszy projekt  Smiley. Widze ze panowie ida na podboj sieci  Cool. Centralnie. Placicie cos za etat w portalu ? Czy dopiero jak zacznie przynosic zyski ?Wink

Mam nadzieje ze swiat pg nie zostanie prezz to wdeptany - a tym samym nie stanie sie trodniej dostepny i mniej czytelny. Ogolnie niezly pomysl.

powodzenia
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2008, 10:20:09 wysłane przez Revolutionary_pilot » Zapisane

Interstate
Depet
Administrator
*

Główny Strateg Kraju

« Odpowiedz #2 : Styczeń 03, 2008, 10:27:59 »

Niezla formolka tych ostatnich pytan. Po zadawanych sobie (przez siebie) celem latwiej przyswajalnej formy wskakujesz w role kolesia z tlumu Wink.

Bo to tak miało wyglądać  Grin - zachęcająco i merytorycznie.

A powazniej .To juz grubszy projekt  Smiley. Widze ze panowie ida na podboj sieci  Cool. Centralnie. Placicie cos za etat w portalu ? Czy dopiero jak zacznie przynosic zyski ?Wink

Podbój to za duże słowo ale chcemy aby Generals Guild ewoluowało...co z tego wyjdzie - zobaczymy. Nie jesteśmy nastawieni na zyski- gry strategiczne (zwłaszcza turowe) przynajmniej dla mnie to wielka pasja już od wielu wielu lat. "Praca" /zabawa czysto społeczna bo trudno powiedzieć że Szarik zarabia na abonamencie kiedy pewnie wszystko musi wydać na utrzymanie serwera Smiley.

Mam nadzieje ze swiat pg nie zostanie prezz to wdeptany - a tym samym nie stanie sie trodniej dostepny i mniej czytelny. Ogolnie niezly pomysl.

Myslę że tak się nie stanie a PG jeszcze na tym być może skorzysta.

Gustlik
Administrator
*

"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."

« Odpowiedz #3 : Styczeń 04, 2008, 12:36:14 »

Mam nadzieje ze swiat pg nie zostanie prezz to wdeptany

Ja bym im dał !!!!

....sie przypilnuje....  Cheesy

A jakby ktoś chciał odgrzebać z mroków niepamięci słynną "Civilization" - ale "DWÓJKĘ" (!!!!) - to ja, jak najbardziej.

Swego czasu nawet zrobiłem takiego moda, który polegał na zaimplementowaniu do Civ2 ikon z PG2. Nie chwaląc się - fajnie wyszło Smiley

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Revolutionary_pilot
Major (Major)
*

« Odpowiedz #4 : Styczeń 04, 2008, 09:32:04 »

A jakby ktoś chciał odgrzebać z mroków niepamięci słynną "Civilization" - ale "DWÓJKĘ" (!!!!) - to ja, jak najbardziej.

Jak lubisz takie tytoly to tu juz jest kolejny krok w tych klimatach. Polecam "Galactic Civilizations II" -naprawde rozwinieta odpowiednio gierca.. Polityka, wplywy, powiazania ,zawirowania, spiski itd. Duzo ras - kazda ma swoj smak, odpowiednie technologie , duze pole manewru. A wszytsko to skapane w morzu wszechswiata z niepowtarzalnym klimatem. Naprawde ciekawy tytol, nie wiem czy widziales.  Co by bylo gdyby zastosowan w niej silnik PBE i grac np we4 w nia po sieci. Fajnie by bylo
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2008, 09:51:10 wysłane przez Revolutionary_pilot » Zapisane

Interstate
Szarik
LadderMaster
Administrator
Generał broni (General Lieutenant)
*

« Odpowiedz #5 : Styczeń 04, 2008, 10:04:38 »

Mam nadzieje ze swiat pg nie zostanie prezz to wdeptany
Ja bym im dał !!!!
....sie przypilnuje....  Cheesy

Absolutnie żadne wdeptanie nie wchodzi w rachubę. Liga Generals SSI nie stanie w miejscu, nadal będzie się rozwijać.

Swego czasu nawet zrobiłem takiego moda, który polegał na zaimplementowaniu do Civ2 ikon z PG2. Nie chwaląc się - fajnie wyszło Smiley
Super! Tak się składa, że ja też grałem i bardzo sobie cenię Civ2.  Wiem również że Roberto_tr jest entuzjastą serii Civ.
Będziemy wprowadzać do naszego portalu całą serię Civilization. Pomoc będzie potrzebna.
Depet zaplanował start Biblioteki na początek lutego, ale myślę, że teksty dotyczące gier będzie można do niej wprowadzać wcześniej, tak aby w momencie startu miała już pewne zasoby.
Ja będę przygotowywał w czasie ferii zimowych skrypty ligowe, które będą umożliwiały rejestrację graczy oraz rozgrywki ligowe w gry które znajdą się w bibliotece.

Ten topic to dobre miejsce aby,  zgłaszać swoje ulubione strategie, które powinny zaistnieć w naszym serwisie. Mile widziani chętni do redagowania tekstów (zgłoszenia kierować do Depeta).

Szarik
LadderMaster
Administrator
*

« Odpowiedz #6 : Styczeń 04, 2008, 10:07:54 »

Jak lubisz takie tytoly to tu juz jest kolejny krok w tych klimatach. Polecam "Galactic Civilizations II"
.... i grac np we4 w nia po sieci. Fajnie by bylo

Tak, GC2 to super strategia i fajnie by było w nią pograć w trybie multiplayer. Jest tylko jeden problem, z tego co wiem GC2 nie ma trybu multiplayer.

Szarik
LadderMaster
Administrator
*

« Odpowiedz #7 : Styczeń 04, 2008, 11:11:41 »

Jest tylko jeden problem, z tego co wiem GC2 nie ma trybu multiplayer.

Sprawdziłem info o dodatkach i okazuje się że Galactic Civilizations II: Dark Avatar jako jedyny dodatek ma jednak tryb multiplayer :-)
Szkoda tylko, że ten dodatek nie został wydany w Polsce  Angry
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2008, 11:13:39 wysłane przez Szarik » Zapisane

Depet
Administrator
*

Główny Strateg Kraju

« Odpowiedz #8 : Styczeń 04, 2008, 12:56:59 »

Jak lubisz takie tytoly to tu juz jest kolejny krok w tych klimatach. Polecam "Galactic Civilizations II" -naprawde rozwinieta odpowiednio gierca.. P

Heh no widzisz ja tez sobie tę pozycję bardzo cenię bo w klimacie takich ekonomiczno-strategicznych science fiction jestem od dawna - grałeś kiedyś w Master of Orion II (nie 3 tylko koniecznie 2 ! Smiley ) ? - lepsza od GC 2 moim zdaniem bo prócz ekonomii posiada jeszcze element bitew turowych (w GC poszli niestety na łatwiznę - bitwy są automatyczne)...no i posiada opcję multiplayer a w posiadanej prze ze mnie Galactic Civilizations II: Władcy Strachu nie ma takiej opcji.

Sprawdziłem info o dodatkach i okazuje się że Galactic Civilizations II: Dark Avatar jako jedyny dodatek ma jednak tryb multiplayer :-)

Obawiam się że to pomyłka - poszukałem na ich forum na oficjalnej stronie i znalazłem coś takiego: http://forums.galciv2.com/?forumid=357&aid=170599 . Cytuję:

There is NO multiplayer in Galactic Civilizations II, or Dark Avatar, or Twilight of the Arnor. You can only play against the computer. This topic has been addressed many times and is sticked all over the place (ala the thread, Galactic Civilizations II, the case for no multiplayer). So in short, there is no way to do what you are suggesting, the game just doesn't support it.

There is however, an online ranking system called metaverse, that takes the scores from metaverse games you play (against the computer AI), and ranks them with other player's scores, producing a rank and medals for you. Other than that, there is again, NO MULTIPLAYER in GC2, DA, or TA.

Nie zmienia to jednak faktu że Galactic Civilizations 2 jako prawdopodobnie już ostatnia z klasycznych strategii turowych o tematyce science-fiction (pozostaje już tylko bardzo nieudane Space Empires V, podstarzałe ale znakomite Master of Orion II i tu właściwie koniec...) będzie dodana do Biblioteki Gier jako jedna z pierwszych.

Roberto_tr
Pułkownik (Colonel)
*

« Odpowiedz #9 : Styczeń 04, 2008, 01:12:22 »

Wiem również że Roberto_tr jest entuzjastą serii Civ.

Fakt ... Roberto_tr jest entuzjastą serii Civ i nie może doczekać się swojej ukochanej Civilization 2 w lidze  Roll Eyes
Depet
Administrator
*

Główny Strateg Kraju

« Odpowiedz #10 : Styczeń 22, 2008, 10:13:23 »

Kilka słów odnośnie portalu bo to tak ostatnio wygląda jakby stanęło w miejscu Smiley. Plany troszkę uległy zmianie z powodu mojej sesji  Grin i z powodu konieczności przygotowania scenariusza turniejowego do Big Buying w Panzer General 2. W związku z tym podjąłem decyzję że Biblioteka Gier będzie upubliczniana stopniowo. Na pierwszy ogień idą: Battles in Normandy/Battles in Italy i Commander: Europe at War - zapełnione sekcje biblioteki dotyczące tych gier ujrzycie najprawdopodobniej już pod koniec tego tygodnia. W zasadzie muszę już tylko dokończyć 1 poradnik do BiN/BiI jak grać PBEM i czekam na materiały od Ryana do 2 poradnika. Co potem ? Następnie kilka dni poświęcę na przygotowanie wspomnianego wcześniej scenariusza. W połowie lutego mam nadzieję uda się wypuścić kolejną sekcję Biblioteki dotyczącą Galactic Civilizations II i stron ogólnych do segregowania materiałów biblioteki....to wszystko jednak po egzaminach  Roll Eyes  Wink

Rey
Chorąży (Warrant Officer 3)
*

« Odpowiedz #11 : Luty 16, 2008, 12:25:34 »

Tak civ fajna seria ale osobiście nigdy nie grałem w dwójkę (jestem za młody Grin) ale za to zagrywałem się trójeczka w tym samym okresie kiedy odkryłem panzera2.  Marzyłem aby ikony z civ3 zaimplementować do panzera wtedy do byłby hocior Grin ale skończyło sie tylko na marzeniach Smiley
Depet
Administrator
*

Główny Strateg Kraju

« Odpowiedz #12 : Luty 16, 2008, 06:06:39 »

Ja jeszcze kilka słów o Bibliotece Gier - przygotowałem nową stronę katalogującą materiały Biblioteki - http://generalsguild.com/biblioteka/ . Z czasem uruchomione zostaną też identyczne sekcje dla Recenzji, Poradników, Download itd. Zapraszam !

Depet
Administrator
*

Główny Strateg Kraju

« Odpowiedz #13 : Marzec 10, 2008, 09:36:10 »

W temacie naszego nowego Portalu Gier Strategicznych - wczoraj zacząłem programować Panel Administracyjny do zarządzania treścią strony, dla recenzentów jak i laddermasterów lig. Planowana data ukończenia: kwiecień. Do tego czasu proszę o wyrozumiałość zarówno graczy ligi Panzer General (nie jestem w stanie podjąć nowych wyzwań prócz turnieju Year End), jak również graczy Decisive Battles. Jeszcze trochę cierpliwości... Grin

Gustlik
Administrator
*

"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."

« Odpowiedz #14 : Styczeń 10, 2010, 07:27:01 »

UWAGA - panel administracyjny nie pozwala dodać pliku o numerze kolejnym wyższym niż 99, a własnie przekroczyłem tę granicę. Da się coś z tym zrobić? Bo w tej chwili nie mam możliwości dodania już niczego do Gustlik Center.

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Aktualnie w bazie: 59 gry strategiczne 12 stare gry do pobrania 5 recenzje 2 poradniki 37 plików 333 zdjęć w galerii 87 newsów
Polityka prywatności | Disclaimer | O nas | Współpraca | Sitemap | Kontakt | Kanały RSS
© 1996-2008 The Generals' Guild Team All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt F.D.G. STUDIO, script by Szarik and Depet