Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 18, 2019, 05:46:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zlot i Mistrzostwa Polski 2010  (Przeczytany 80666 razy)
Cpt.Pablo
Starszy sierżant (Staff Sergeant)
*

« Odpowiedz #30 : Marzec 31, 2010, 08:30:09 »

Hejka i witam wszystkich - ostatnio zerowy czas na panzera ale wpadłem sprawdzić co i jak z MP i zlotem Smiley
Dla mnie najważniejszy jest termin zlotu - 28-31 maja powiniem być na 90 %, początek czerwca(5) - 100 % nieobecność Sad , będzie wiadomy termin to się zapiszę na MP - więc narazie nie wstępuję w szeregi walczących bo nie wiem czy dam radę wpaść .
A nie ukrywam że z chęcią bym zobaczył niektóre "mordki" - zatruł organizm JP5 made in Feldfebel oraz dżinem lubuskim vel Pitek.
Sir Daban
Major (Major)
*

« Odpowiedz #31 : Kwiecień 06, 2010, 02:07:18 »

Witam, ja na 100% nie będę obecny, choć bardzo miło wspominam poprzednie mistrzostwa. Niestety straciłem zapał do PG i nawet nie zajrzałem do nowego e-file'a. Mam nadzieję że pojawi się wersja PG4 i atmosfera znacząco się wyczyści.

Niestety nie każdy może grać godzinami i sensowna możliwość gry p-bem to dla mnei podstawa. Pamietam jak podczas gry z Janusem (bodajże) nagle jeden z synków dostał torsji i już p oopanowaniu sytuacji (20 min przerwa) nie wiedziałem co robić, czy nadal pomagać żonie czy wrócic do komputera bo gramy poprzez Skype. Skoro synek doszedł do siebie to tylko czasem wstawałem by zrobić herbatkę czy podać sucharka. To najbardziej drastyczna sytuacja, ale każdy kto ma małe dzieci wie że cos takeigo jak 5 bitych godzin na granie to można mieć tylko jak wyjadą do dziadków. Dlatego pbem ma sens, nawet rgany ture dziennie - ot znajduję chwilę czasu, rozgrywam w 15 minut i wysyłam. Osobnym doświadczeniem jest gra twarzą w twarz - która z jednej strony znacznie lepiej smakuje, choć potrafi też znacznie bardziej irytować:) Jakoś porażka przez sieć mniej boli:)

Wszystkim uczestnikom Mistrzostw życzę hartu ducha, błyskotliwych manewrów i zwycięstw wśród huku wybuchów i wizgu hamulców wylotowych.
Sir Daban
Janus
Generał (General)
*

« Odpowiedz #32 : Kwiecień 06, 2010, 05:31:44 »

chcę zaznaczyć, iż upływa termin podania terminu zlotu .
jest to o tyle istotne ,ze planuję pewne sprawy i chcę wiedzieć co i jak .
Szarik
LadderMaster
Administrator
Generał broni (General Lieutenant)
*

« Odpowiedz #33 : Kwiecień 11, 2010, 06:32:34 »

Sprawdziłem rezerwacje w Forcie na weekendy majowe i czerwcowe. Fort cieszy się bardzo dużym powodzeniem i praktycznie wszystkie weekendy tam są mocno obłożone.
Okazuje się, że został jeden termin 18-20 czerwca. Być może będzie coś jeszcze - dowiem się na początku tygodnia, ale raczej trzeba się nastawić, że zlot będzie w tym terminie.
Co sądzicie o terminie 9-11 lipca? Zdaję sobie sprawę, że część graczy może mieć w tym czasie letnie wyjazdy, ale warto zapytać.
Rozgrywanie na zlocie 3 rund od ćwierćfinałów uważam, za mało realne (propozycja Janusa). Jeżeli jest większa ilość zwolenników tego pomysłu, to niech się ujawnią.
W tej chwili jest 12 zawodników, z których trzeba wyłonić 4 finalistów. Będą 4 grupy po 3-4 generałów. Z każdej grupy awansuje jeden generał (w przypadku propozycji Janusa dwóch).  Ta formuła zostawi pole manewru na dodanie kolejnych graczy, którzy zdecydują się na grę już po rozpoczęciu eliminacji.
Wszystkie gry będą rozgrywane na nowym RSF obowiązującym w naszej lidze w tym sezonie.
Oto lista scenariuszy na eliminacje:
Case Red (1940) v1.29
Typhoon Over Bryansk (1941) v1.29
Fortress Frankfurt (1945) v2.9
Link do paczki ze scenariuszami (przygotował ją Depet):
http://ssi.gildiageneralow.pl/scenariusze_eliminacyjne.zip

Janus
Generał (General)
*

« Odpowiedz #34 : Kwiecień 11, 2010, 10:26:37 »

wgrałem sceny zgodnie z instrukcją
w scenariuszu amonas case red
pojawiają  się jednostki opl jako ikona zastępcza(nie mają żadnych mozliwości ruchu i nie mogą strzelać)
 opisane sa  jako dywizja kolonialna
najprawdopodobniej nie ma ich w naszym rsf  Undecided
Rommel
Generał (General)
*

« Odpowiedz #35 : Kwiecień 11, 2010, 08:30:34 »

To mamy wstępny termin zlotu.
Proponuję trochę poczekać z zamknięciem zapisów do Mistrzostw, wiem że Cpt.Pablo i Giees (kolejność alfabetyczna) uzależniali przystąpienie do Mistrzostw od terminu, więc Koledzy czekamy na Wasze przystąpienie.
Osobiście jestem za zlotem w czerwcu, wakacje niech zostaną wakacjami.
Drodzy organizatorzy faktycznie należy poprawić scen Case Red, nie powinno to zająć zbyt wiele czasu.

Jeżeli ćwierćfinały mają być rozgrywane na zlocie, to zlot powinien rozpocząć się w piatek rano, więc przyjazd w czwartek wieczorem, nie wiem czy to będzie realne
Roberto_tr
Pułkownik (Colonel)
*

« Odpowiedz #36 : Kwiecień 11, 2010, 08:34:14 »

Okazuje się, że został jeden termin 18-20 czerwca. Być może będzie coś jeszcze - dowiem się na początku tygodnia, ale raczej trzeba się nastawić, że zlot będzie w tym terminie.
Co sądzicie o terminie 9-11 lipca? Zdaję sobie sprawę, że część graczy może mieć w tym czasie letnie wyjazdy, ale warto zapytać.

U mnie czerwiec odpada w każdej możliwej kombinacji i na 100% nie pojawię się na Zlocie.
Lipiec ? Hmmm... 9-11 VII jest nie wykluczony, ale szczerze powiedziawszy to marne szanse ... 

Przyjdzie mi jednak chyba odpuścić w tym roku bo terminy szalenie kolidujące Cry
Dlatego też rozważam wycofanie z MP bo jeśli chcecie rozgrywać 1/4 na Zlocie to szkoda abym psuł zabawę moim rywalom z grupy i ewentualną szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego Wink
Rommel
Generał (General)
*

« Odpowiedz #37 : Kwiecień 11, 2010, 08:47:54 »

Dlatego też rozważam wycofanie z MP bo jeśli chcecie rozgrywać 1/4 na Zlocie to szkoda abym psuł zabawę moim rywalom z grupy i ewentualną szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego Wink
To jest propozycja, i nie wiadomo czy przejdzie
PitekWaleczny
Kapitan (Captain)
*

Jak mi sie nudzi, równiez czytam czyjes opisy...

« Odpowiedz #38 : Kwiecień 11, 2010, 09:30:02 »

Jak na razie, mi oba terminy pasują.  Chociaż w czerwcu mam jedno wesele na którym muszę być obowiązkowo, tylko, że jeszcze terminu wesela nie znam. Skłaniam się więc ku lipcowi, jeżeli chodzi o zlot. 

W tej chwili w Polsce 1.5 mln ludzi spi, 1.1 mln ludzi uprawia seks, 2.8 mln ludzi je... A Ty siedzisz i czytasz moj opis. GRATULACJE!!!!!
Janus
Generał (General)
*

« Odpowiedz #39 : Kwiecień 13, 2010, 12:31:03 »

termin w czerwcu mi odpowiada
cieszy że kolega PitekWaleczny przybędzie  Grin nie tylko do mnie będą mieli pretensje o hałas w nocy Grin
kolego Roberto-tr jest mały problem dzierżysz puchar przechodni za zajęcie 2 miejsca Cheesy
miałem nadzieję że go w tym roku uda się odzyskać Cheesy poza tym warto by było byś go sam przekazał następnemu graczowi  Wink
Roberto_tr
Pułkownik (Colonel)
*

« Odpowiedz #40 : Kwiecień 13, 2010, 01:42:47 »

kolego Roberto-tr jest mały problem dzierżysz puchar przechodni za zajęcie 2 miejsca Cheesy
Problemu nie ma. Miałem zamiar podesłać go Tobie lub Szarikowi. Kwestia czysto logistyczna.
Gdyby któryś z Was (lub ktokolwiek) był jeszcze przypadkiem w Toruniu (dajmy na to do 21 maja br) to mógłbym go przekazać osobiście. Byłbym spokojniejszy o jego los aniżeli w przypadku wysyłki za pomocą Poczty czy Kuriera.

miałem nadzieję że go w tym roku uda się odzyskać Cheesy
Nie życzę Ci tego Wink
Czas w końcu stanąć na najwyższym stopniu podium a nie op....ć się po 2 i 4 miejscach  Grin

poza tym warto by było byś go sam przekazał następnemu graczowi  Wink
Nie masz pojęcia jak bardzo bym chciał ale tak się składa, że w tym roku mam z Was wszystkich najdalej pomimo tego że mieszkam najbliżej.
Poza tym terminy wybieracie takie, że nie mam pola manewru i jak wrócić do kraju.
Nie mam do nikogo o to pretensji bo każdy ma swoje sprawy i ja to rozumiem.

Żal mi tylko siedzenie ściska bo nie zobaczę takich manewrów jak np śmiały atak Cpt Pablo na flotę powietrzną Foita Wink
No cóż ... może za rok lub dwa ... Smiley O ile nie rozwalicie fortu Wink
Szarik
LadderMaster
Administrator
*

« Odpowiedz #41 : Kwiecień 13, 2010, 05:12:10 »

wgrałem sceny zgodnie z instrukcją
w scenariuszu amonas case red
pojawiają  się jednostki opl jako ikona zastępcza(nie mają żadnych mozliwości ruchu i nie mogą strzelać)
 opisane sa  jako dywizja kolonialna
najprawdopodobniej nie ma ich w naszym rsf  Undecided

Rzeczywiście jest problem ze scenariuszami. Wstrzymajcie się chwilę z testowaniem bo jednak trzeba będzie dokonać zmiany.

Szarik
LadderMaster
Administrator
*

« Odpowiedz #42 : Kwiecień 15, 2010, 10:55:39 »

Oto nowa lista scenariuszy dostępne w instalacji ligowej (obecnie obowiązującej):
El Alamein / Alam Halfa (1942) v2.9
Borodino (1941) v2.7
Citadel North (1943) v2.9

Prawdopodobny termin wyborów prezydenckich (20 czerwca) może pokrzyżować nam plany. Osoby, które będą miały daleko do domu (np. Rommel) nie miałby możliwości zagłosowania na nowego prezydenta.

Skłaniam się do tego aby przenieść zlot na wrzesień. Aktualnie w forcie nie ma rezerwacji na dwa weekendy wrześniowe:
10-12
17-19

Czekam na wasze opinie.

Rommel
Generał (General)
*

« Odpowiedz #43 : Kwiecień 15, 2010, 05:46:52 »

Oto nowa lista scenariuszy dostępne w instalacji ligowej (obecnie obowiązującej):
El Alamein / Alam Halfa (1942) v2.9
Borodino (1941) v2.7
Citadel North (1943) v2.9
Wybrane scenariusze są zbyt długi  Sad, by móc rozegrać je przez skaypa potrzeba zbyt wiele czasu, więc nadają się do rozgrywek przez emeila.
Osobiście jestem za tym by byłe krótsze tak by móc je rozegrać przez skaypa.
Ponadto ElAlamein był już katowany, a jest tak wiele innych scenariuszy.
Prawdopodobny termin wyborów prezydenckich (20 czerwca) może pokrzyżować nam plany. Osoby, które będą miały daleko do domu (np. Rommel) nie miałby możliwości zagłosowania na nowego prezydenta.

Skłaniam się do tego aby przenieść zlot na wrzesień. Aktualnie w forcie nie ma rezerwacji na dwa weekendy wrześniowe:
10-12
17-19
Mi akurat to nie przeszkadza że są wybory, każdy kto chciałby głosować może przecież to uczynić poza miejscem swojego zameldowania i to nie jest problem by głosować w Toruniu Grin
Depet
Administrator
Marszałek (General of Army)
*

Główny Strateg Kraju

« Odpowiedz #44 : Kwiecień 15, 2010, 09:06:01 »

Wybrane scenariusze są zbyt długi  Sad, by móc rozegrać je przez skaypa potrzeba zbyt wiele czasu, więc nadają się do rozgrywek przez emeila.
Osobiście jestem za tym by byłe krótsze tak by móc je rozegrać przez skaypa.

Citadel może faktycznie jest troszkę przydługi ale macie sporo czasu skoro zlot we wrześniu.

Ponadto ElAlamein był już katowany, a jest tak wiele innych scenariuszy.

Tak tylko jak na złość te nowe sceny Rayydersów wyszły akurat po wypuszczeniu naszej wersji ligowej przez co są niekompatybilne z naszym e-filem Sad (który można było zmienić ale pewnie wprowadziło by to za duże zamieszanie wśród graczy)

Portal Ligowy Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
http://generalsguild.com/
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Aktualnie w bazie: 59 gry strategiczne 12 stare gry do pobrania 5 recenzje 2 poradniki 37 plików 333 zdjęć w galerii 87 newsów
Polityka prywatności | Disclaimer | O nas | Współpraca | Sitemap | Kontakt | Kanały RSS
© 1996-2008 The Generals' Guild Team All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt F.D.G. STUDIO, script by Szarik and Depet