Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 21, 2019, 07:07:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zlot i Mistrzostwa Polski 2010  (Przeczytany 81388 razy)
Szarik
LadderMaster
Administrator
Generał broni (General Lieutenant)
*

« : Marzec 04, 2010, 10:10:40 »

Zostały otwarte zapisy do Mistrzostw Polski Panzer General II 2010. W Mistrzostwach może wziąć udział, każdy gracz z naszej ligi, który chce uczestniczyć w naszym zlocie. Zlot odbędzie się podobnie jak to miało miejsce rok temu na przełomie maja i czerwca w Forcie IV w Toruniu. Dokładna data powinna być ustalona w ciągu najbliższego miesiąca.
Tradycyjnie gry eliminacyjne będą rozgrywane poprzez komunikator, na RSFie, który obowiązuje aktualnie w naszej lidze. Półfinały, finał, mecz o 3 miejsce oraz o dalsze miejsca zostaną już rozegrane na zlocie. Tegoroczną nowością będzie nieznajomość scenariuszy finałowych, które zostaną przygotowane specjalnie na zlot i nie będą przed zlotem udostępnione.

Strona MP PG2 2010:
http://ssi.gildiageneralow.pl/x2010mppg2_rules.php

Janus
Generał (General)
*

« Odpowiedz #1 : Marzec 04, 2010, 11:33:04 »

podajcie przynajmniej rok i  jakie panistwa brać będą w walce do tych 3 scenów
i czy na pewno nikt ich nie będzie znał ?
Rommel
Generał (General)
*

« Odpowiedz #2 : Marzec 05, 2010, 12:42:22 »

To się będzie działo:))
Dobrze by było pokazać ten scen każdemu  z graczy który awansuje do finału 15 minut przed grą.
Pytanie ma jedno:
Na jakim equimencie będą rozgrywane gry na zlocie??
Rommel
Generał (General)
*

« Odpowiedz #3 : Marzec 05, 2010, 12:43:50 »

Pewnie że ktoś je będzie znał, przecież ktoś je musi przygotować  Grin
PitekWaleczny
Kapitan (Captain)
*

Jak mi sie nudzi, równiez czytam czyjes opisy...

« Odpowiedz #4 : Marzec 05, 2010, 10:01:33 »

Mam male pytanko. Orientacyjnie kiedy sie MP zacznie ?  W marcu czy w kwietniu ?    Pytam, bo jestem na etapie przeprowadzki i z tego co widze, to do konca marca malo prawdopodobne zeby kompa na nowo podlaczyc.  W zwiazku z tym sie zastanawiam na udzialem w MP.

W tej chwili w Polsce 1.5 mln ludzi spi, 1.1 mln ludzi uprawia seks, 2.8 mln ludzi je... A Ty siedzisz i czytasz moj opis. GRATULACJE!!!!!
VonLitwin
Starszy sierżant (Staff Sergeant)
*

« Odpowiedz #5 : Marzec 05, 2010, 11:05:02 »

Czołem zgłaszam swoją gotowości, czas pokazać starym wyjadaczom, że młode wilki też potrafią wygrywać... a co  Grin
PS jaki komunikator i RSF  Huh
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2010, 11:08:36 wysłane przez VonLitwin » Zapisane
pepe1941
Reprezentacja PG2
Młodszy chorąży (Warrant Officer 2)
*

« Odpowiedz #6 : Marzec 05, 2010, 09:01:15 »

Czołem generałowie.
Mam zaszczyt osobiście powiadomić o fakcie dołączenia do grona uczestników MP 2010. Myślę iż uda mi sie trochę krwi napsuć dobrym graczom (mam tylko nadzieję że nie będzie to znowu Janus) jakoś zawsze trafiamy na siebie, a do dość dużo zdrowia mnie kosztuje Evil Evil
Jak zawsze życzę wszystkim miłej zabawy i samych wygranych. (tylko nie ze mną) Wink
Szarik
LadderMaster
Administrator
*

« Odpowiedz #7 : Marzec 06, 2010, 09:27:12 »

Scenariusze są przygotowywane. Informacje kto robi i testuje, rok, państwa itp. są ściśle tajne.
Scenariuszy na pewno nikt, spośród uczestników MP,  nie będzie znał.

Szarik
LadderMaster
Administrator
*

« Odpowiedz #8 : Marzec 06, 2010, 09:27:56 »

Mam male pytanko. Orientacyjnie kiedy sie MP zacznie ?  W marcu czy w kwietniu ?    Pytam, bo jestem na etapie przeprowadzki i z tego co widze, to do konca marca malo prawdopodobne zeby kompa na nowo podlaczyc.  W zwiazku z tym sie zastanawiam na udzialem w MP.

Zapisy do końca marca. Start eliminacji 1 kwietnia.

Rommel
Generał (General)
*

« Odpowiedz #9 : Marzec 06, 2010, 10:57:31 »

Start 1 kwietnia to Prima Aprilis  Grin , warto także pamiętać że Święta  są na początku kwietnia, to tak przy ustalaniu harmonogramu.
Czy mogę prosić na odpowiedź na moje pytanie:
Na jakim equimencie będą rozgrywane gry na zlocie??
To raczej nie jest tajemnicą
Bobek
Kapral (Corporal)
*

« Odpowiedz #10 : Marzec 07, 2010, 04:41:02 »

Witam
Rozumiem, że w Mistrzostwach mogą wziąc tylko ci, którzy zdecydowali sie przyjechac na zlot?

Druga sprawa ponieważ odkurzam temat po raz kolejny w swoim życiorysie...Kiedys grywałem ostro w PG2 z Rommlem o ile pamiętam...pozdrawiam.
Niestety civ IV na długo mnie odciągnęła od innych strategii turowych, a nowa civ V mająca wyjść na jesieni zapowiada się na grę w strefie walki na bardzo panzeropodobną Wink ale nie o tym rzecz...

Sporo linków tematów poradników...ale brakuje mi takiego prostego przy wejściu na forum odnośnika
"Jak zacząc?"
Jeśli PBEM liga - to co trza zrobić.
Jesli Kampanie z AI to co trza zrobić

chodzi mi o aktualne wersje na czym gracie i sposob wrzucenia poszczególnych elementów oraz najczęstszych problemów związanych z zainstalowaną grą. Problem z wyświetlaniem gry bo jakaś zła karta, co zrobić jak gra nie rusza na windows 7 lub jak zainstalować by gra ruszyła Wink
Czyli np. chciałbym po latach zabawić się w formule PBEM z wami, ale równie chętnie pograłbym w kampanie aktualnie najlepsze na jakim silniku świat obecnie chula.
Nie chodzi na czym my grywamy, tylko najlepsze w świecie - lub inaczej - najbardziej popularne.

Mam windows 7 i nvidie 8800 GT
Jak zacząć Wink ?
Chciałbym dołaczyc do ligi i grac z kimś PBEMa....
Chciałbym zagrac kampanie -czy grywamy na Open PG czy na normalnym zmodyfikowanym PG2? co skąd ściagnąć i jak pozbyc sie problemów z wyświetlaniem grafiki.

dziekuje i pozdrawiam Bobek
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*

« Odpowiedz #11 : Marzec 07, 2010, 06:54:02 »

Bobek- wejdź na Gustlik centrum- kompendium o kampaniach;) W razie pytań- wal śmiało;)

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Rommel
Generał (General)
*

« Odpowiedz #12 : Marzec 07, 2010, 10:17:51 »

Witam
Rozumiem, że w Mistrzostwach mogą wziąc tylko ci, którzy zdecydowali sie przyjechac na zlot?
Druga sprawa ponieważ odkurzam temat po raz kolejny w swoim życiorysie...Kiedys grywałem ostro w PG2 z Rommlem o ile pamiętam...pozdrawiam.
Witam.
Czy dobrze kojarze - Bob czyli Robert  Huh
Wal śmiało; początek na emeila - erwinrommel@op.pl
Możesz liczyć na pomoc z mojej strony.
Rafał

Tutaj masz link do pobrania obecnie obowiązującej wersji ligowej:
http://ssi.gildiageneralow.pl/download.php?section=fullgame&file=file&nr=16

Gracze którzy chcą przystąpić do Mistrzostw Polski muszą uwzględnić przyjazd swój do Torunia, półfinały i finały są rozgrywane na zlocie twarzą w twarz. Przez eliminacje natomiast trzeba przejść grając PBEM przez skaypa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2010, 10:21:51 wysłane przez Rommel » Zapisane
Bobek
Kapral (Corporal)
*

« Odpowiedz #13 : Marzec 18, 2010, 09:38:41 »

zapisałem się zobaczymy jak to z sumiennością graczy tutaj jest Wink
chodzi mi o termin rozegrania gry .

Czy gry bedą się rozgrywały tylko i wyłacznie na pbemowskiej wersji? Nie mozna tego zamiast przez komunikator rozgrywać na Warzonie?

Ponieważ trochu potestowałem sobie panzera ponownie po latach i nasuneły mi sie takie oto przemyslenia odnosnie samej gry.
Gra stara ale bardzo dobra, aż dziw, że nikt nie ciągnie serii i wyda w nowej odsłonie, z nową grafiką - zostawiając sam system walki lub też wzbogacając go o przemyslenia fanów.Gram obenie dwie gry przez PBEM i próbowałem gierki na Warzone.
Bardziej przypadła mi do gustu gra online - jednak dziwi mnie, że można tam cofać ruchy używając przycisku "cancel move". Trochę to wypacza rozgrywkę, która w niejakim sensie ma być grą błedów [jak w szachach Wink].
Nie kojarzę sobie by podczas prawdziwej wojny wysłane wojsko mozna było cofnąc bez konsekwencji Smiley
Najprościej i uczciwie byłoby do gier z ludzmi usunąc w programie - ów przycisk. zdezaktywować mozliwość używania "cancel move" [dla programistów chyba nie byłoby problemem znaleźć linijkę z kodem odpowiedzialną za deaktywacje tego przycisku w grze]
...a oni tam rozpiskę w regulaminie robią , żeby tylko reconem nie robic cofki. Ale już każdym innym mozna to robić unitem.
Smieszne trochę musiscie przyznać.

sam system walki bez zarzutu.

Druga sprawa to mapy na których się rozgrywa pojedynki.
Z reguły są to scenariusze. Scenariusze mają to do siebie, że wystarczy je poznać by znać rozmieszczenie jednostek przeciwnika. Dla mnie to ogromny minus, bo zamiast każda gra być czymś nowym jest powielaniem schametów w dużej części.
Zwłaszca początkowa faza - toż to utare schematy co najpierw robić jak zaatakować by uzuskać maksymalizację efektu pierwszej tury.

Czy mozna temu zaradzić?
Ja myslałem o mapce ze scenariusza...ale już rozłożenie jednostek przypisanych do scenariusza pozostawić graczowi - w jakimś obszarze oczywiście ograniczonym do tzw strefy własnej [wyznaczone obszary do ustawiania jak w kampaniach].

Lub drugie rozwiązanie...rozpoczyna się grę z określona ilością punktów prestiżu - za które gracze kupują jednostki z mozliwych w danym etepie i rozstawiają w wyznaczonych zonach.

zaczepiłem się bardziej na scenie civki www.civilization.org.pl i nawet tam w momentach rozluźnienia pogrywaliśmy z kolegami w panzerniakopodobne gry w stylu PeG WWII oraz potem starego panzerniaka
http://civilization.org.pl/forum/viewtopic.php?t=9646

teraz czekamy na civ V gdzie system walki ma byc bardzo zbliżony do panzerniakowatego i pojawią się też hexy.
http://civilization.org.pl/forum/viewtopic.php?t=7910&postdays=0&postorder=asc&start=180

pozdrawiam tyle na szybko
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2010, 09:44:10 wysłane przez Bobek » Zapisane
Rommel
Generał (General)
*

« Odpowiedz #14 : Marzec 18, 2010, 09:25:58 »

Z sumiennością graczy na Mistrzostwach Polski, nie jest źle, wszystkie gry eliminacyjne muszą być zakończone przed zlotem w Toruniu  Smiley

Wersja obowiązująca póki co w naszej lidze to RSF2.90 i wszystkie gry eliminacyjne są niestety rozgrywane przez komunikator - Skayp (szybkie PBEM)
W eliminacjach zabronione jest używanie klawisza Cancel Move - jest to traktowane jako wykroczenie.
Na eliminacje przewidziane są scenariusze z wersji ligowej, to fakt że można nauczyć się pewnych szablonowych ruchów w pierwszej lub drugiej turze, ale to nie decyduje o zwycięstwie.
W dodatku wyznaje dwie zasady:
1. Gra się tak jak na to przeciwnik pozwala
2."Żaden plan nie przetrwa kontaktu z nieprzyjacielem" - Napoleon Bonaparte
w dodatku jak gra odbywa się płynie przez skaypa, brak jest przerywania rozgrywki-przekładanie na następny termin, to też ponoszą emocje i wszystko może się zdarzyć Grin
Ale najważniejsze jest to że zostały przygotowane nowe scenariusze na pojedynki w półfinale i finale i to będzie ich debiut w PG2 Grin
Więc u samej góry nie będzie można powiedzieć że ktoś ma scen obegrany, każdy będzie miał równe sznase.
Więc napewno bedzie się działo w Toruniu Roll Eyes 
Strony: [1] 2 3 ... 8   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Aktualnie w bazie: 59 gry strategiczne 12 stare gry do pobrania 5 recenzje 2 poradniki 37 plików 333 zdjęć w galerii 87 newsów
Polityka prywatności | Disclaimer | O nas | Współpraca | Sitemap | Kontakt | Kanały RSS
© 1996-2008 The Generals' Guild Team All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt F.D.G. STUDIO, script by Szarik and Depet