Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Październik 17, 2017, 01:29:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ultimate General Civil War  (Przeczytany 1082 razy)
philip79
Sierżant (Sergeant)
*

« : Lipiec 24, 2017, 09:50:36 »

Jestem nieco zdziwiony, że nie znalazłem tematu poruszającego "Ultimate General".

Tak więc napiszę kilka zdań, bo w przypadku tej pozycji, myślę, że warto. Będę wdzięczny za wszelkie komentarze i uwagi.

Ultimate General Civil War, to pozycja niedużej i mało znanej firmy Game-Labs, z "zza Buga". Jakiś czas temu mieliśmy już okazję pograć sobie w "Gettysburg", którego można by nazwać protoplastą tytułowej pozycji, ale konkretnie chodzi mi o tytułowy "Civil War", którego pełna wersja, wreszcie ukazała się niedawno, bo dosłownie na dniach i jest, jakby w pełni rozbudowaną i dającą o wiele więcej wrażeń, wspomnianej pozycji.

Osobiście grę uważam za przełomową, ponieważ ideowo i koncepcyjnie czerpie z tego co najpiękniejsze w grach strategicznych, czyli ze starych gier planszowych z przełomu lat 80/90. Uważam, że ostatnio z grami strategicznymi dzieje się coraz gorzej. Zacytuję może wypowiedź jakiegoś człeka z innego forum o grach strategicznych, który następująco skomentował mój post dotyczący tej gry. To zapewne oszczędzi mi rozpisywania się na temat tego, dlaczego jest kiepsko z grami strategicznymi, a może z samymi graczami.  Grin

Grafika gorsza od niektórych gier na telefon, więc dla mnie ona jest kolejnym indykiem niewartym zagrania. Nie po to się kupuje nowe karty graficzne i ulepsza sprzęt by dostać w 2016 roku grę, która wygląda gorzej od tytułów z 2002 roku. Grafika to nie wszystko ale bez przesady. No i oskryptowana kampania to według mnie minus a nie plus.
  Evil

... sam nie wiem, czy śmiać się czy płakać. Ale to może temat na osobny wątek....

Wracając do gry... Mechaniką nie odbiega specjalnie od poprzednika, a tym, co nie mieli okazji pograć w "UG Gettysburg", określę pozycję jako mocno taktycznego RTSa, oczywiście traktującego o wojnie secesyjnej. Gra może nieco przypominać klasyka z przed lat, zapewne doskonale znanego przez "maniaków" strategii... pt: "Sid Meyers Gettysburg", jednak zrobiona jest na popularnym obecnie silniku Unity (którego zaletą jest świetna optymalizacja, a jednocześnie całkiem przyzwoita jakość grafiki). Rozgrywka opiera się na dowodzeniu jednostkami na poziomie pułków. Mechanika gry opiera się na rozgrywaniu historycznych potyczek i bitew, co daje nam w konsekwencji możliwość wpływu na przebieg konfliktu.

Rozgrywka jest szeroko rozbudowana, dodano elementy strategiczne pomiędzy kolejnymi potyczkami, jak szkolenie armii, tworzenie nowych korpusów, dywizji i pułków kawalerii, zwiadu konnego, piechoty liniowej, strzelców wyborowych (tzw skirmishers), oraz artylerii. Jest to dosyć ciekawa sprawa ponieważ każdą jednostkę możemy wyposażyć w odpowiednią broń, która możemy zakupić, a których jest kilkanaście lub kilkadziesiąt rodzajów, różnego rodzaju strzelb, muszkietów, po broń myśliwską, stosowaną w tamtym okresie. Podobnie ma się z modelami armat dla artylerii, czy wyposażenia kawalerii, np w szable i szybkostrzelne karabinki. Oczywiście każdy rodzaj broni jest odwzorowany historycznie i posiada szereg parametrów, pozwalających odpowiednio ją wykorzystać w danym terenie i dla danego rodzaju wojska.
Dosłownie wszystkie elementy związane z przygotowaniem i wyposażeniem naszych pułków, a z czasem dywizji i korpusu, zależy wyłącznie od nas... Czy chcemy stworzyć mniejszy, elitarny oddział wyposażony w drogą lecz skuteczną broń, czy tworzymy duże oddziały piechoty składające się z rekrutów wyposażonych w standardowe, najtańsze modele muszkietów. To wszystko ma przełożenie na to co będzie się działo na polu bitwy.

Podczas starć, nasze jednostki, podobnie jak ich dowódcy zyskują doświadczenie oraz indywidualne umiejętności. Dodatkowo my, jako dowódca całego korpusu także zyskujemy szereg umiejętności pozwalające nam lepiej zarządzać podległymi oddziałami, wpływać na politykę, zyskując więcej funduszy na rozwój, rekrutów, czy umiejętności logistyczne, czy wywiad, pozwalający nam ocenić siły i zamiary przeciwnika.

Ci którzy grali już w Gettysburg, raczej będą zachwyceni i nie powinni mieć większych problemów z interfejsem i rozgrywką, ponieważ pozostała ona na tej samej, intuicyjnej zasadzie, natomiast rozbudowie uległo dosłownie wszystko.

Obecnie gra jest już w pełnej wersji, dostępna na steamie i powinna się podobać wszystkim fanom porządnych gier taktycznych. Dostępne są dwie kampanie (Unia i Konfederaci), w których, jako jeden z dowódców, wpływamy na losy wojny, mając możliwość wzięcia udziału we wszystkich ważnych bitwach (Gettysburg, Bull run, Shiloh itd). Mapy, na których toczą się bitwy są szczegółowe i autentyczne.
Oczywiście dostępna jest opcja multiplayer. Ja osobiście polecam grę wszystkim, którym podobał się Ultimate General Gettysburg i stary klasyk Sida Meyersa, ponieważ tutaj wreszcie bierzemy udział w całym konflikcie.
Natomiast jako maniak strategii, a szczególnie gier taktycznych, uważam tą grę na kandydata jednej z najlepszych strategii ostatnich lat.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2017, 10:09:23 wysłane przez philip79 » Zapisane

"Demokracja jest jak dwa wilki i owca głosujący co będzie na obiad."
"Nie dyskutuj z idiotą, gdyż sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie zapewne pokona doświadczeniem"

https://www.facebook.com/Gryzalecane/
[url=http://wthunder.hol.es/[/url
Seta
Generał (General)
*

« Odpowiedz #1 : Lipiec 25, 2017, 12:58:37 »

Wydaję mi się, że trochę za drogo chcą (ale przy nowościach zawsze tak bywa) i jeszcze brak polskiej wersji.
Myślę, że gra interesująca, ja nie przepadam za tymi z przesadną grafiką. Chciałbym sobie przetestować i wówczas będę mógł coś więcej powiedzieć.
Można ściągnąć skądś jakieś bezpłatne demo?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2017, 01:05:33 wysłane przez Seta » Zapisane
Mirkus
Podporucznik (Second Lieutenant)
*

« Odpowiedz #2 : Sierpień 10, 2017, 08:32:43 »

Swego czasu prezentowałem Ultimate General: Gettysburg na moim kanale. Civil War jest dalszym rozwinięciem pomysłu i to bardzo udanym.

https://youtu.be/PJBHf7T1DFg
tobylaczecz
Szeregowy (Private E-2)
*

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 19, 2017, 03:40:45 »

Hej! Całkiem ciekawa gra chyba, co nie? Tongue Mój znajomy w nią grał i nie narzekał.

...
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Aktualnie w bazie: 59 gry strategiczne 12 stare gry do pobrania 5 recenzje 2 poradniki 37 plików 333 zdjęć w galerii 87 newsów
Polityka prywatności | Disclaimer | O nas | Współpraca | Sitemap | Kontakt | Kanały RSS
© 1996-2008 The Generals' Guild Team All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt F.D.G. STUDIO, script by Szarik and Depet