Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Czerwiec 19, 2019, 06:03:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moja Pierwsza strategia  (Przeczytany 3117 razy)
philip79
Sierżant (Sergeant)
*

« : Wrzesień 07, 2017, 10:39:14 »

Witam.

Postanowiłem rzucić nieco nostalgii i przypomnieć o czymś, czego zdecydowana większość z nas nie pamiętam Smiley
Ale ja napiszę, gdyż (jak to się mówi) wychowałem się na tym.

Arnhem, była pierwsza grą strategiczną jaką zobaczyłem. Gra znajdowała się na komputerze ZX Spectrum, zapewne młodsze pokolenie nie ma pojęcia o czym piszę, to powiem tylko tyle, że w latach 80 tych były komputery, w których gry wgrywało się magnetofonem. Tak więc rozgrywka dotyczyła Operacji Market Garden i można było rozgrywać scenariusz jedna lub druga ze stron.

Mój stary Spectrum miał, aż 8 kolorów, a z tego co pamiętam miałem do niego dostępny tylko czarno-biały telewizorek.

Co prawda gra ta była bardzo prosta biorąc pod uwagę obecne strategie, ale były już elementy wpływu terenu, morale, kwestia zaopatrzenia itd, poza tym pamiętać należy, że była to druga połowa lat 80tych, komputery składały się wyłącznie z klawiatury i były podłączane pod telewizor.

"Demokracja jest jak dwa wilki i owca głosujący co będzie na obiad."

Blog poświęcony recenzjom ambitnych strategii.
https://https://www.facebook.com/Gryzalecane/posts
olech
Starszy szeregowy (Private first class)
*

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 25, 2018, 01:40:59 »

Ja pamietam jeszcze te czasy i takie gry Cheesy
GenHavoc
Szeregowy (Private E-2)
*

« Odpowiedz #2 : Lipiec 24, 2018, 11:58:20 »

Command&Conquer: Red Alert 2, otrzymane razem ze świezym i pachnącym kompem z zawrotnym prockiem 1,5 GHz i 128 mb RAM-u z GeForce 2 na pokładzie Cheesy Do dzisiaj mam ją na dysku każdego kolejnego kompa.

Zapraszam do sprawdzenia ciekawego tekstu o cellulicie: http://cellulitowo.pl/zabiegi-cellulit-zabiegi-wyszczuplajace-wybrac/
ranto
Starszy szeregowy (Private first class)
*

« Odpowiedz #3 : Sierpień 28, 2018, 03:45:41 »

No to widzę, że staruszek z ciebie, philip79, że takie gry pamiętasz. Tongue Moją pierwszą strategią był Rome: Total War. Pamiętam jak w podstawówce i gimnazjum zagrywałem się w tę grę. Piękne, stare czasy.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Aktualnie w bazie: 59 gry strategiczne 12 stare gry do pobrania 5 recenzje 2 poradniki 37 plików 333 zdjęć w galerii 87 newsów
Polityka prywatności | Disclaimer | O nas | Współpraca | Sitemap | Kontakt | Kanały RSS
© 1996-2008 The Generals' Guild Team All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt F.D.G. STUDIO, script by Szarik and Depet